Tearce
Prognoza vremena za danas
Prognoza vremena za danas
Tearce
Dugoročna prognoza vremena
Dugoročna prognoza vremena

Prognoza vremena za sutra Tearce, Makedonija

07:03 17:35
Delimično oblačno sa slabom kišom
14°C / 7°C
  • vetar: 7km/h
  • ver.padavina: 76%

mk: Променливо облачно, студено и ветровито, претпладне со повремен локален дожд, претежно во западните и јужните делови, кои повремено ќе бидат со умерен интензитет. На повисоките планини (надморска височина над 1800м) на запад врнежите ќе поминуваат во снег.Попладне облачноста ќе се намалува. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, кои ќе предизвика значително опаѓање на температурата.

Vremetemp.
0h 12°C
Oblačno sa pljuskovima
2h 12°C
Oblačno sa pljuskovima
4h 11°C
Oblačno sa pljuskovima
6h 11°C
Oblačno sa pljuskovima
Izlazak sunca: 07:03
8h 11°C
Oblačno sa pljuskovima
10h 11°C
Oblačno sa slabom kišom
12h 12°C
Uglavnom vedro
14h 14°C
Uglavnom vedro
16h 14°C
Vedro
Zalazak sunca: 17:35
18h 12°C
Vedro
20h 10°C
Vedro
22h 8°C
Vedro
Vremetemp.
0h 8°C Pljuskovi Pljuskovi
2h 7°C Slaba kiša Slaba kiša
4h 6°C Slaba kiša Slaba kiša
6h 6°C Pljuskovi Pljuskovi
Izlazak sunca: 07:03
8h 6°C Pljuskovi Pljuskovi
10h 6°C Oblačno Oblačno
12h 8°C Uglavnom oblačno Uglavnom oblačno
14h 9°C Delimično oblačno Delimično oblačno
16h 10°C Delimično oblačno Delimično oblačno
Zalazak sunca: 17:35
18h 7°C Uglavnom vedro Uglavnom vedro
20h 5°C Vedro Vedro
22h 3°C Vedro Vedro
Zimovanje

Zimovanje

Skijaški aranžmani
Najbolji zimski centri
Hoteli i apartmani
First minute

First minute

Popusti za rane uplate
Najbolje ponude
Top destinacije