Kesendre
Prognoza vremena za danas
Prognoza vremena za danas
Kesendre
Dugoročna prognoza vremena
Dugoročna prognoza vremena

Prognoza vremena za sutra Kesendre, Makedonija

06:59 17:33
Delimično oblačno sa slabom kišom
10°C / 5°C
  • vetar: 7km/h
  • ver.padavina: 69%

mk: Променливо облачно, студено и ветровито, претпладне со повремен локален дожд, претежно во западните и јужните делови, кои повремено ќе бидат со умерен интензитет. На повисоките планини (надморска височина над 1800м) на запад врнежите ќе поминуваат во снег.Попладне облачноста ќе се намалува. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, кои ќе предизвика значително опаѓање на температурата.

Vremetemp.
0h 9°C
Oblačno sa slabom kišom
2h 9°C
Oblačno sa slabom kišom
4h 7°C
Oblačno sa slabom kišom
6h 7°C
Oblačno sa slabom kišom
Izlazak sunca: 06:57
8h 7°C
Oblačno sa slabom kišom
10h 6°C
Oblačno
12h 7°C
Uglavnom vedro
14h 9°C
Uglavnom vedro
16h 9°C
Vedro
Zalazak sunca: 17:35
18h 9°C
Vedro
20h 8°C
Vedro
22h 6°C
Vedro
Vremetemp.
0h 7°C Pljuskovi Pljuskovi
2h 10°C Pljuskovi Pljuskovi
4h 9°C Pljuskovi Pljuskovi
6h 8°C Pljuskovi Pljuskovi
Izlazak sunca: 06:57
8h 8°C Oblačno Oblačno
10h 8°C Oblačno Oblačno
12h 10°C Oblačno Oblačno
14h 11°C Delimično oblačno Delimično oblačno
16h 12°C Delimično oblačno Delimično oblačno
Zalazak sunca: 17:35
18h 11°C Uglavnom vedro Uglavnom vedro
20h 8°C Delimično oblačno Delimično oblačno
22h 6°C Vedro Vedro
Avatar
19:00HBO Comedy
Avatar
Trumanov šou
20:15Prva Plus
Trumanov šou
Veliki Lebovski
20:30TV 1000
Veliki Lebovski
Silom otac
21:15Pink Film
Silom otac