Dolno Količani
Prognoza vremena za danas
Prognoza vremena za danas
Dolno Količani
Dugoročna prognoza vremena
Dugoročna prognoza vremena

Prognoza vremena za sutra Dolno Količani, Makedonija

07:01 17:34
Delimično oblačno sa slabom kišom
10°C / 2°C
  • vetar: 7km/h
  • ver.padavina: 78%

mk: Променливо облачно, студено и ветровито, претпладне со повремен локален дожд, претежно во западните и јужните делови, кои повремено ќе бидат со умерен интензитет. На повисоките планини (надморска височина над 1800м) на запад врнежите ќе поминуваат во снег.Попладне облачноста ќе се намалува. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, кои ќе предизвика значително опаѓање на температурата.

Vremetemp.
0h 9°C
Oblačno sa pljuskovima
2h 8°C
Oblačno sa pljuskovima
4h 8°C
Oblačno sa pljuskovima
6h 8°C
Oblačno sa pljuskovima
Izlazak sunca: 07:01
8h 8°C
Oblačno sa pljuskovima
10h 8°C
Oblačno sa slabom kišom
12h 9°C
Delimično oblačno
14h 10°C
Delimično oblačno
16h 10°C
Vedro
Zalazak sunca: 17:34
18h 9°C
Vedro
20h 5°C
Vedro
22h 3°C
Vedro
Vremetemp.
0h 7°C Kiša Kiša
2h 7°C Kiša Kiša
4h 6°C Slaba kiša Slaba kiša
6h 7°C Oblačno Oblačno
Izlazak sunca: 07:01
8h 8°C Oblačno Oblačno
10h 8°C Oblačno Oblačno
12h 10°C Uglavnom oblačno Uglavnom oblačno
14h 11°C Uglavnom sunčano Uglavnom sunčano
16h 11°C Uglavnom sunčano Uglavnom sunčano
Zalazak sunca: 17:34
18h 9°C Uglavnom vedro Uglavnom vedro
20h 7°C Uglavnom vedro Uglavnom vedro
22h 5°C Uglavnom vedro Uglavnom vedro
Duhovi
00:03Pink 2
Duhovi
Lepota poroka
00:30Pink Film
Lepota poroka
Sveto mesto
02:00Pink Film
Sveto mesto
Mete
03:15Cinemax
Mete