Strimnica
Prognoza vremena za sutra
Prognoza vremena za sutra

Vremenska prognoza Strimnica, Makedonija

06:54 17:45
Oblačno sa slabom kišom
16°C / 16°C
  • vetar: 3km/h
  • ver.padavina: 62%

mk: Претежно облачно со повремен дожд. Повеќе врнежи се очекуваат претпладне и кон крајот на денот во западните и северните делови од земјава. Ќе дува умерен ветер од југоисточен правец, особено вдолж Повардарието и во источните делови.

22:13
Oblačno
13°Csubjektivni osećaj: 11°C
  • vetar: 11km/h
  • vlažnost: 88%
  • pritisak: 1017.00mb
Vremetemp.
23h 16°C
Oblačno sa pljuskovima
Vremetemp.
23h 12°C Pljuskovi Pljuskovi
mesečeve mene starost / faza 21.1 dana / smanjuje se
osvetljenost 60.64%
udaljenost 372.781 km
mlad mesec01.10.16 @ 02:13:14
prva četvrtina09.10.16 @ 06:35:14
pun mesec16.10.16 @ 06:25:07
poslednja četvrtina22.10.16 @ 21:16:14
sledeći mlad mesec30.10.16 @ 18:39:53
Dvanaest majmuna
22:03Fox Movies
Dvanaest majmuna
Poslednja oaza
02:54Pink Film
Poslednja oaza
Gordost i predrasude
03:00Pink Movies
Gordost i predrasude