Brezovo
Prognoza vremena za sutra
Prognoza vremena za sutra

Vremenska prognoza Brezovo, Makedonija

07:01 17:36
Oblačno sa pljuskovima
7°C / 1°C
  • vetar: 9km/h
  • ver.padavina: 89%

mk: Променливо облачно, студено и ветровито, претпладне со повремен локален дожд, претежно во западните и јужните делови, кои повремено ќе бидат со умерен интензитет. На повисоките планини (надморска височина над 1800м) на запад врнежите ќе поминуваат во снег.Попладне облачноста ќе се намалува. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, кои ќе предизвика значително опаѓање на температурата.

06:32
Oblačno
9°Csubjektivni osećaj: 5°C
  • vetar: 14km/h
  • vlažnost: 81%
  • pritisak: 0.00mb
Vremetemp.
8h 5°C
Oblačno sa kišom
10h 5°C
Oblačno sa pljuskovima
12h 6°C
Oblačno sa pljuskovima
14h 6°C
Oblačno sa pljuskovima
16h 6°C
Uglavnom vedro
Zalazak sunca: 17:36
18h 6°C
Uglavnom vedro
20h 4°C
Uglavnom vedro
22h 2°C
Vedro
Vremetemp.
8h 5°C Kiša Kiša
10h 5°C Pljuskovi Pljuskovi
12h 5°C Povremeni pljuskovi Povremeni pljuskovi
14h 6°C Uglavnom oblačno Uglavnom oblačno
16h 7°C Delimično oblačno Delimično oblačno
Zalazak sunca: 17:36
18h 6°C Delimično oblačno Delimično oblačno
20h 4°C Uglavnom vedro Uglavnom vedro
22h 2°C Vedro Vedro
mesečeve mene starost / faza 27.2 dana / smanjuje se
osvetljenost 5.78%
udaljenost 400.211 km
mlad mesec01.10.16 @ 02:13:14
prva četvrtina09.10.16 @ 06:35:14
pun mesec16.10.16 @ 06:25:07
poslednja četvrtina22.10.16 @ 21:16:14
sledeći mlad mesec30.10.16 @ 18:39:53
Sabirni centar
18:00Pink Film
Sabirni centar
Forest Gamp
20:15Prva Plus
Forest Gamp
Nema zemlje za starce
22:40Prva Plus
Nema zemlje za starce
Petrijin venac
00:30Pink Film
Petrijin venac