Zagoriče
Prognoza vremena za danas
Prognoza vremena za danas
Zagoriče
Dugoročna prognoza vremena
Dugoročna prognoza vremena

Prognoza vremena za sutra Zagoriče, Makedonija

07:01 17:36
Delimično oblačno sa slabom kišom
10°C / 5°C
  • vetar: 8km/h
  • ver.padavina: 76%

mk: Променливо облачно, студено и ветровито, претпладне со повремен локален дожд, претежно во западните и јужните делови, кои повремено ќе бидат со умерен интензитет. На повисоките планини (надморска височина над 1800м) на запад врнежите ќе поминуваат во снег.Попладне облачноста ќе се намалува. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, кои ќе предизвика значително опаѓање на температурата.

Vremetemp.
0h 10°C
Oblačno sa slabom kišom
2h 10°C
Oblačno sa slabom kišom
4h 9°C
Oblačno sa pljuskovima
6h 8°C
Oblačno sa pljuskovima
Izlazak sunca: 07:00
8h 7°C
Oblačno sa pljuskovima
10h 7°C
Oblačno sa slabom kišom
12h 7°C
Oblačno
14h 8°C
Oblačno
16h 9°C
Vedro
Zalazak sunca: 17:37
18h 8°C
Vedro
20h 7°C
Vedro
22h 6°C
Vedro
Vremetemp.
0h 8°C Pljuskovi Pljuskovi
2h 8°C Slaba kiša Slaba kiša
4h 7°C Slaba kiša Slaba kiša
6h 6°C Slaba kiša Slaba kiša
Izlazak sunca: 07:00
8h 6°C Pljuskovi Pljuskovi
10h 6°C Pljuskovi Pljuskovi
12h 7°C Oblačno Oblačno
14h 8°C Oblačno Oblačno
16h 9°C Delimično oblačno Delimično oblačno
Zalazak sunca: 17:37
18h 7°C Delimično oblačno Delimično oblačno
20h 6°C Delimično oblačno Delimično oblačno
22h 5°C Uglavnom vedro Uglavnom vedro
Nova godina

Nova godina

Hit destinacije
Romantičan ili party provod
Ispunite novogodišnje želje
Egzotične destinacije

Egzotične...

Putovanja iz snova
Egzotične zemlje
Daleke destinacije