Volkovo
Prognoza vremena za danas
Prognoza vremena za danas
Volkovo
Dugoročna prognoza vremena
Dugoročna prognoza vremena

Prognoza vremena za sutra Volkovo, Makedonija

07:01 17:33
Vedro
11°C / 2°C
  • vetar: 4km/h
  • ver.padavina: 85%

mk: Променливо облачно, студено и ветровито, претпладне со повремен локален дожд, претежно во западните и јужните делови, кои повремено ќе бидат со умерен интензитет. На повисоките планини (надморска височина над 1800м) на запад врнежите ќе поминуваат во снег.Попладне облачноста ќе се намалува. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, кои ќе предизвика значително опаѓање на температурата.

Vremetemp.
0h 9°C
Oblačno sa slabom kišom
2h 9°C
Oblačno sa slabom kišom
4h 8°C
Oblačno sa slabom kišom
6h 7°C
Oblačno sa pljuskovima
Izlazak sunca: 06:59
8h 7°C
Oblačno sa pljuskovima
10h 7°C
Oblačno sa slabom kišom
12h 7°C
Oblačno sa slabom kišom
14h 8°C
Oblačno
16h 8°C
Delimično oblačno
Zalazak sunca: 17:34
18h 8°C
Uglavnom vedro
20h 7°C
Uglavnom vedro
22h 6°C
Vedro
Vremetemp.
0h 2°C Vedro Vedro
2h 1°C Vedro Vedro
4h 1°C Vedro Vedro
6h 0°C Vedro Vedro
Izlazak sunca: 06:59
8h 0°C Sunčano Sunčano
10h 5°C Sunčano Sunčano
12h 8°C Sunčano Sunčano
14h 10°C Sunčano Sunčano
16h 10°C Sunčano Sunčano
Zalazak sunca: 17:34
18h 7°C Vedro Vedro
20h 5°C Vedro Vedro
22h 4°C Vedro Vedro
Sabirni centar
18:00Pink Film
Sabirni centar
Forest Gamp
20:15Prva Plus
Forest Gamp
Nema zemlje za starce
22:40Prva Plus
Nema zemlje za starce
Petrijin venac
00:30Pink Film
Petrijin venac