Veles
Prognoza vremena za sutra
Prognoza vremena za sutra

Vremenska prognoza Veles, Makedonija

06:52 17:42
Delimično oblačno
22°C / 7°C
  • Vetar: 14 km/h
  • Ver.padavina: 72%

mk: Претпладне сончево со мала облачност. Попладне облачноста ќе се зголеми, во западните и северните делови ќе започнат најпрвин слаби врнежи од дожд, а во вечерните часови на места ќе бидат поинтензивни. На планините врнежите ќе поминуваат во снег. преку денот ќе дува засилен јужен ветер, а во вечерните часови засилен северен ветер.

03:34
Vedro
7°CSubjektivni osećaj: 7°C
  • Vetar: 0 km/h
  • Vlažnost: 100 %
  • Pritisak: 1009.00 hPa
VremeTemp.
4h 10°C
Delimično oblačno
6h 9°C
Uglavnom vedro
Izlazak sunca: 06:52
8h 8°C
Uglavnom vedro
10h 13°C
Uglavnom vedro
12h 18°C
Uglavnom vedro
14h 22°C
Uglavnom vedro
16h 20°C
Oblačno
Zalazak sunca: 17:42
18h 18°C
Oblačno
20h 15°C
Oblačno
22h 15°C
Oblačno sa pljuskovima
VremeTemp.
4h 9°C Vedro Vedro
6h 9°C Vedro Vedro
Izlazak sunca: 06:52
8h 9°C Sunčano Sunčano
10h 14°C Sunčano Sunčano
12h 19°C Sunčano Sunčano
14h 21°C Uglavnom sunčano Uglavnom sunčano
16h 21°C Delimično oblačno Delimično oblačno
Zalazak sunca: 17:42
18h 17°C Uglavnom oblačno Uglavnom oblačno
20h 15°C Uglavnom oblačno Uglavnom oblačno
22h 14°C Pljuskovi Pljuskovi
mesečeve mene starost / faza 27.8 dana / smanjuje se
osvetljenost 3.44%
udaljenost 399.547 km
mlad mesec24.09.14 @ 08:13:32
prva četvrtina01.10.14 @ 21:33:02
pun mesec08.10.14 @ 12:50:43
poslednja četvrtina15.10.14 @ 21:13:16
sledeći mlad mesec23.10.14 @ 23:56:14
Ne propustite