Trebino
Prognoza vremena za danas
Prognoza vremena za danas
Trebino
Dugoročna prognoza vremena
Dugoročna prognoza vremena

Prognoza vremena za sutra Trebino, Makedonija

07:01 17:36
Delimično oblačno sa slabom kišom
10°C / 2°C
  • vetar: 3km/h
  • ver.padavina: 72%

mk: Променливо облачно, студено и ветровито, претпладне со повремен локален дожд, претежно во западните и јужните делови, кои повремено ќе бидат со умерен интензитет. На повисоките планини (надморска височина над 1800м) на запад врнежите ќе поминуваат во снег.Попладне облачноста ќе се намалува. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, кои ќе предизвика значително опаѓање на температурата.

Vremetemp.
0h 9°C
Oblačno sa pljuskovima
2h 9°C
Oblačno sa pljuskovima
4h 8°C
Oblačno sa pljuskovima
6h 7°C
Oblačno sa slabom kišom
Izlazak sunca: 07:00
8h 6°C
Oblačno sa slabom kišom
10h 7°C
Oblačno sa slabom kišom
12h 8°C
Oblačno
14h 10°C
Oblačno
16h 10°C
Uglavnom vedro
Zalazak sunca: 17:37
18h 8°C
Vedro
20h 6°C
Vedro
22h 3°C
Vedro
Vremetemp.
0h 8°C Kiša Kiša
2h 7°C Pljuskovi Pljuskovi
4h 6°C Pljuskovi Pljuskovi
6h 6°C Pljuskovi Pljuskovi
Izlazak sunca: 07:00
8h 6°C Oblačno Oblačno
10h 7°C Oblačno Oblačno
12h 8°C Oblačno Oblačno
14h 10°C Uglavnom oblačno Uglavnom oblačno
16h 10°C Delimično oblačno Delimično oblačno
Zalazak sunca: 17:37
18h 8°C Uglavnom vedro Uglavnom vedro
20h 5°C Uglavnom vedro Uglavnom vedro
22h 3°C Uglavnom vedro Uglavnom vedro
Trumanov šou
20:15Prva Plus
Trumanov šou
Veliki Lebovski
20:30TV 1000
Veliki Lebovski
Silom otac
21:15Pink Film
Silom otac
Lepota poroka
00:30Pink Film
Lepota poroka