Tetovo
Prognoza vremena za sutra
Prognoza vremena za sutra

Vremenska prognoza Tetovo, Makedonija

06:37 17:03
Oblačno sa pljuskovima
15°C / 8°C
  • vetar: 10km/h
  • ver.padavina: 96%

mk: Претежно облачно со врнежи од дожд, особено попладне. Врнежите позастапени ќе бидат во западните делови, каде на планините кон крајот на денот ќе преминат во снег. На места ќе биде нестабилно облачно со пороен дожд и ретки грмежи. Во крајните западни делови се очекува да наврнат и над 20 л/м2. Утре ќе дува засилен ветер од јужен правец, кој на моменти ќе достигнува брзина и над 80 км/час.

03:33
Oblačno
12°Csubjektivni osećaj: 12°C
  • vetar: 22km/h
  • vlažnost: 72%
  • pritisak: 1019.60mb
Vremetemp.
4h 9°C
Oblačno
6h 9°C
Oblačno sa slabom kišom
Izlazak sunca: 06:37
8h 9°C
Oblačno sa pljuskovima
10h 10°C
Oblačno sa pljuskovima
12h 13°C
Oblačno sa pljuskovima
14h 15°C
Delimično oblačno sa pljuskovima
16h 15°C
Delimično oblačno sa pljuskovima
Zalazak sunca: 17:03
18h 13°C
Delimično oblačno sa slabom kišom
20h 11°C
Oblačno / Jaka kiša sa grmljavinom
22h 10°C
Oblačno / Jaka kiša sa grmljavinom
Vremetemp.
4h 3°C Oblačno Oblačno
6h 3°C Oblačno Oblačno
Izlazak sunca: 06:37
8h 5°C Oblačno Oblačno
10h 7°C Slaba kiša Slaba kiša
12h 10°C Kiša Kiša
14h 12°C Kiša Kiša
16h 11°C Slaba kiša Slaba kiša
Zalazak sunca: 17:03
18h 8°C Slaba kiša Slaba kiša
20h 9°C Slaba kiša Slaba kiša
22h 7°C Slaba kiša Slaba kiša
mesečeve mene starost / faza 1.6 dana / raste
osvetljenost 3.02%
udaljenost 367.441 km
mlad mesec08.02.16 @ 15:40:00
prva četvrtina15.02.16 @ 08:47:51
pun mesec22.02.16 @ 19:20:33
poslednja četvrtina02.03.16 @ 00:12:38
sledeći mlad mesec09.03.16 @ 02:55:59