Štip
Prognoza vremena za sutra
Prognoza vremena za sutra

Vremenska prognoza Štip, Makedonija

06:31 16:59
Oblačno sa slabom kišom
12°C / 9°C
  • vetar: 22km/h
  • ver.padavina: 86%

mk: Претежно облачно со повремени врнежи од дожд, особено попладне и во вечерните часови. Врнежите ќе бидат позастапени во западните делови, каде на планините кон крајот на денот ќе преминат во снег. На места ќе биде нестабилно облачно со пороен дожд и ретки грмежи. Во крајните западни делови се очекува да наврнат и над 20 л/м2. Ќе дува засилен ветер од јужен правец, кој на моменти ќе достигнува брзина над 80 км/час.

16:03
Oblačno
11°Csubjektivni osećaj: 11°C
  • vetar: 54km/h
  • vlažnost: 72%
  • pritisak: 1001.40mb
Vremetemp.
17h 12°C
Delimično oblačno sa slabom kišom
18h 12°C
Delimično oblačno sa slabom kišom
19h 12°C
Delimično oblačno sa slabom kišom
20h 11°C
Delimično oblačno sa slabom kišom
21h 11°C
Delimično oblačno sa slabom kišom
22h 10°C
Uglavnom vedro
23h 9°C
Uglavnom vedro
Vremetemp.
17h 12°C Kiša Kiša
18h 9°C Kiša Kiša
19h 11°C Kiša Kiša
20h 11°C Slaba kiša Slaba kiša
21h 8°C Delimično oblačno Delimično oblačno
22h 8°C Delimično oblačno Delimično oblačno
23h 8°C Delimično oblačno Delimično oblačno
mesečeve mene starost / faza 2.2 dana / raste
osvetljenost 5.51%
udaljenost 366.015 km
mlad mesec08.02.16 @ 15:40:00
prva četvrtina15.02.16 @ 08:47:51
pun mesec22.02.16 @ 19:20:33
poslednja četvrtina02.03.16 @ 00:12:38
sledeći mlad mesec09.03.16 @ 02:55:59
Last minute

Last minute

Ne propustite
Popusti i do 30%

8. mart

8. mart

Romantična putovanja
Nezaboravni trenuci