Sredno Konjari
Prognoza vremena za sutra
Prognoza vremena za sutra

Vremenska prognoza Sredno Konjari, Makedonija

07:00 17:33
Delimično oblačno
13°C / 6°C
  • vetar: 13km/h
  • ver.padavina: 2%

mk: Променливо облачно предпладне со слаб локален дожд особено во југозападниот дел на земјава. Во попладневните часови врнежите ќе престанат и облачноста ќе почне да се намалува. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, повеќе ќе биде застапен долж Повардрието.

23:46
Vedro
6°Csubjektivni osećaj: 2°C
  • vetar: 11km/h
  • vlažnost: 70%
  • pritisak: 1031.00mb
mesečeve mene starost / faza 27.9 dana / smanjuje se
osvetljenost 2.99%
udaljenost 402.164 km
mlad mesec01.10.16 @ 02:13:14
prva četvrtina09.10.16 @ 06:35:14
pun mesec16.10.16 @ 06:25:07
poslednja četvrtina22.10.16 @ 21:16:14
sledeći mlad mesec30.10.16 @ 18:39:53