Slivnica
Prognoza vremena za danas
Prognoza vremena za danas
Slivnica
Dugoročna prognoza vremena
Dugoročna prognoza vremena

Prognoza vremena za sutra Slivnica, Makedonija

07:01 17:37
Delimično oblačno sa slabom kišom
8°C / 2°C
  • vetar: 10km/h
  • ver.padavina: 79%

mk: Променливо облачно, студено и ветровито, претпладне со повремен локален дожд, претежно во западните и јужните делови, кои повремено ќе бидат со умерен интензитет. На повисоките планини (надморска височина над 1800м) на запад врнежите ќе поминуваат во снег.Попладне облачноста ќе се намалува. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, кои ќе предизвика значително опаѓање на температурата.

Vremetemp.
0h 8°C
Oblačno sa slabom kišom
2h 7°C
Oblačno sa slabom kišom
4h 6°C
Oblačno sa slabom kišom
6h 6°C
Oblačno sa pljuskovima
Izlazak sunca: 07:01
8h 6°C
Oblačno sa pljuskovima
10h 6°C
Oblačno sa slabom kišom
12h 6°C
Oblačno sa slabom kišom
14h 6°C
Oblačno
16h 7°C
Delimično oblačno
Zalazak sunca: 17:37
18h 6°C
Vedro
20h 4°C
Vedro
22h 3°C
Vedro
Vremetemp.
0h 7°C Pljuskovi Pljuskovi
2h 6°C Oblačno Oblačno
4h 5°C Pljuskovi Pljuskovi
6h 5°C Slaba kiša Slaba kiša
Izlazak sunca: 07:01
8h 4°C Pljuskovi Pljuskovi
10h 5°C Pljuskovi Pljuskovi
12h 5°C Povremeni pljuskovi Povremeni pljuskovi
14h 6°C Oblačno Oblačno
16h 7°C Oblačno Oblačno
Zalazak sunca: 17:37
18h 6°C Delimično oblačno Delimično oblačno
20h 5°C Delimično oblačno Delimično oblačno
22h 4°C Vedro Vedro
Duhovi
00:03Pink 2
Duhovi
Lepota poroka
00:30Pink Film
Lepota poroka
Sveto mesto
02:00Pink Film
Sveto mesto
Mete
03:15Cinemax
Mete