Slivje
Prognoza vremena za sutra
Prognoza vremena za sutra

Vremenska prognoza Slivje, Makedonija

07:00 17:35
Uglavnom vedro
9°C / 4°C
  • vetar: 8km/h
  • ver.padavina: 86%

mk: Променливо облачно, студено и ветровито, претпладне со повремен локален дожд, претежно во западните и јужните делови, кои повремено ќе бидат со умерен интензитет. На повисоките планини (надморска височина над 1800м) на запад врнежите ќе поминуваат во снег.Попладне облачноста ќе се намалува. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, кои ќе предизвика значително опаѓање на температурата.

06:27
Oblačno sa slabom kišom
7°Csubjektivni osećaj: 5°C
  • vetar: 11km/h
  • vlažnost: 97%
  • pritisak: 1026.10mb
Vremetemp.
8h 8°C
Oblačno sa kišom
10h 7°C
Oblačno sa pljuskovima
12h 7°C
Delimično oblačno sa slabom kišom
14h 9°C
Uglavnom vedro
16h 9°C
Uglavnom vedro
Zalazak sunca: 17:35
18h 9°C
Vedro
20h 8°C
Vedro
22h 6°C
Vedro
Vremetemp.
8h 6°C Slaba kiša Slaba kiša
10h 7°C Pljuskovi Pljuskovi
12h 7°C Oblačno Oblačno
14h 8°C Delimično oblačno Delimično oblačno
16h 10°C Delimično oblačno Delimično oblačno
Zalazak sunca: 17:35
18h 8°C Delimično oblačno Delimično oblačno
20h 6°C Delimično oblačno Delimično oblačno
22h 4°C Uglavnom vedro Uglavnom vedro
mesečeve mene starost / faza 27.2 dana / smanjuje se
osvetljenost 5.8%
udaljenost 400.200 km
mlad mesec01.10.16 @ 02:13:14
prva četvrtina09.10.16 @ 06:35:14
pun mesec16.10.16 @ 06:25:07
poslednja četvrtina22.10.16 @ 21:16:14
sledeći mlad mesec30.10.16 @ 18:39:53
Sabirni centar
18:00Pink Film
Sabirni centar
Forest Gamp
20:15Prva Plus
Forest Gamp
Nema zemlje za starce
22:40Prva Plus
Nema zemlje za starce
Petrijin venac
00:30Pink Film
Petrijin venac