Skoplje
Prognoza vremena za danas
Prognoza vremena za danas
Skoplje
Dugoročna prognoza vremena
Dugoročna prognoza vremena

Prognoza vremena za sutra Skoplje, Makedonija

07:01 17:34
Delimično oblačno
13°C / 7°C
  • vetar: 4km/h
  • ver.padavina: 52%

mk: Променливо облачно, студено и ветровито, претпладне со повремен локален дожд, претежно во западните и јужните делови, кои повремено ќе бидат со умерен интензитет. На повисоките планини (надморска височина над 1800м) на запад врнежите ќе поминуваат во снег.Попладне облачноста ќе се намалува. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, кои ќе предизвика значително опаѓање на температурата.

Vremetemp.
0h 12°C
Oblačno sa slabom kišom
2h 11°C
Oblačno sa slabom kišom
4h 10°C
Oblačno sa slabom kišom
6h 10°C
Oblačno
Izlazak sunca: 07:00
8h 10°C
Oblačno
10h 11°C
Oblačno
12h 12°C
Vedro
14h 13°C
Vedro
16h 13°C
Vedro
Zalazak sunca: 17:35
18h 12°C
Vedro
20h 10°C
Vedro
22h 8°C
Vedro
Vremetemp.
0h 10°C Povremeni pljuskovi Povremeni pljuskovi
2h 9°C Oblačno Oblačno
4h 8°C Oblačno Oblačno
6h 8°C Oblačno Oblačno
Izlazak sunca: 07:00
8h 8°C Oblačno Oblačno
10h 9°C Oblačno Oblačno
12h 10°C Delimično oblačno Delimično oblačno
14h 12°C Uglavnom sunčano Uglavnom sunčano
16h 12°C Uglavnom sunčano Uglavnom sunčano
Zalazak sunca: 17:35
18h 10°C Uglavnom vedro Uglavnom vedro
20h 7°C Delimično oblačno Delimično oblačno
22h 5°C Vedro Vedro
Nova godina

Nova godina

Hit destinacije
Romantičan ili party provod
Ispunite novogodišnje želje
Egzotične destinacije

Egzotične...

Putovanja iz snova
Egzotične zemlje
Daleke destinacije