Skoplje
Prognoza vremena za sutra
Prognoza vremena za sutra

Vremenska prognoza Skoplje, Makedonija

05:58 19:09
Delimično oblačno sa slabom kišom
32°C / 16°C
  • Vetar: 11 km/h
  • Ver.padavina: 27%

mk: Претпладне сончево со мала до умерена облачност. Попладне најпрво во западните делови, а во текот на ноќта, во поголемиот дел од земјава, времето ќе биде променливо и нестабилно облачно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално ќе има и услови за појава на невреме со интензивен пороен дожд, силни електрични празнења, изолирана појава на град, а се очекува да наврнат и поголеми количини на воден талог (над 30л/м2). УВ=6

15:09
Uglavnom vedro
31°CSubjektivni osećaj: 31°C
  • Vetar: 13 km/h
  • Vlažnost: 31 %
  • Pritisak: 1006.00 hPa
VremeTemp.
16h 29°C
Oblačno sa slabom kišom
17h 29°C
Oblačno sa slabom kišom
18h 27°C
Delimično oblačno sa slabom kišom
19h 26°C
Delimično oblačno sa slabom kišom
Zalazak sunca: 19:09
20h 25°C
Delimično oblačno sa slabom kišom
21h 24°C
Delimično oblačno
22h 23°C
Delimično oblačno
23h 22°C
Delimično oblačno
VremeTemp.
16h 30°C Povremena kiša sa grmljavinom Povremena kiša sa grmljavinom
17h 28°C Povremena kiša sa grmljavinom Povremena kiša sa grmljavinom
18h 27°C Povremena kiša sa grmljavinom Povremena kiša sa grmljavinom
19h 26°C Povremena kiša sa grmljavinom Povremena kiša sa grmljavinom
Zalazak sunca: 19:09
20h 24°C Povremena kiša sa grmljavinom Povremena kiša sa grmljavinom
21h 24°C Povremena kiša sa grmljavinom Povremena kiša sa grmljavinom
22h 23°C Povremena kiša sa grmljavinom Povremena kiša sa grmljavinom
23h 22°C Povremena kiša sa grmljavinom Povremena kiša sa grmljavinom
mesečeve mene starost / faza 6.5 dana / raste
osvetljenost 40.52%
udaljenost 380.296 km
mlad mesec25.08.14 @ 16:13:02
prva četvrtina02.09.14 @ 13:11:53
pun mesec09.09.14 @ 03:38:55
poslednja četvrtina16.09.14 @ 04:05:49
sledeći mlad mesec24.09.14 @ 08:13:32
Ne propustite