Resen
Prognoza vremena za sutra
Prognoza vremena za sutra

Vremenska prognoza Resen, Makedonija

07:01 17:37
Oblačno sa pljuskovima
6°C / 1°C
  • vetar: 12km/h
  • ver.padavina: 90%

mk: Променливо облачно, студено и ветровито, претпладне со повремен локален дожд, претежно во западните и јужните делови, кои повремено ќе бидат со умерен интензитет. На повисоките планини (надморска височина над 1800м) на запад врнежите ќе поминуваат во снег.Попладне облачноста ќе се намалува. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, кои ќе предизвика значително опаѓање на температурата.

04:32
Oblačno
11°Csubjektivni osećaj: 8°C
  • vetar: 11km/h
  • vlažnost: 75%
  • pritisak: 0.00mb
Vremetemp.
6h 5°C
Oblačno sa pljuskovima
Izlazak sunca: 07:01
8h 5°C
Oblačno sa pljuskovima
10h 5°C
Oblačno sa pljuskovima
12h 5°C
Oblačno sa pljuskovima
14h 5°C
Oblačno sa pljuskovima
16h 6°C
Oblačno sa slabom kišom
Zalazak sunca: 17:37
18h 5°C
Delimično oblačno
20h 4°C
Delimično oblačno
22h 3°C
Vedro
Vremetemp.
6h 6°C Kiša Kiša
Izlazak sunca: 07:01
8h 5°C Kiša Kiša
10h 5°C Pljuskovi Pljuskovi
12h 6°C Pljuskovi Pljuskovi
14h 7°C Oblačno Oblačno
16h 7°C Uglavnom oblačno Uglavnom oblačno
Zalazak sunca: 17:37
18h 6°C Delimično oblačno Delimično oblačno
20h 5°C Delimično oblačno Delimično oblačno
22h 3°C Uglavnom vedro Uglavnom vedro
mesečeve mene starost / faza 27.2 dana / smanjuje se
osvetljenost 6.16%
udaljenost 399.958 km
mlad mesec01.10.16 @ 02:13:14
prva četvrtina09.10.16 @ 06:35:14
pun mesec16.10.16 @ 06:25:07
poslednja četvrtina22.10.16 @ 21:16:14
sledeći mlad mesec30.10.16 @ 18:39:53
Jesen / Zima na moru

Jesen / Zima na moru

Jesenje letovanje
Topla zima na moru

First minute

First minute

Popusti za rane uplate
Najbolje ponude
Top destinacije