Raović
Prognoza vremena za sutra
Prognoza vremena za sutra

Vremenska prognoza Raović, Makedonija

07:02 17:35
Oblačno
12°C / 4°C
  • vetar: 9km/h
  • ver.padavina: 50%

mk: Променливо облачно, студено и ветровито, претпладне со повремен локален дожд, претежно во западните и јужните делови, кои повремено ќе бидат со умерен интензитет. На повисоките планини (надморска височина над 1800м) на запад врнежите ќе поминуваат во снег.Попладне облачноста ќе се намалува. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, кои ќе предизвика значително опаѓање на температурата.

12:16
Oblačno
13°Csubjektivni osećaj: 11°C
  • vetar: 4km/h
  • vlažnost: 54%
  • pritisak: 1030.00mb
Vremetemp.
13h 11°C
Oblačno
14h 12°C
Oblačno
15h 11°C
Vedro
16h 11°C
Vedro
17h 11°C
Vedro
Zalazak sunca: 17:35
18h 9°C
Vedro
19h 8°C
Vedro
20h 6°C
Vedro
21h 6°C
Vedro
22h 5°C
Vedro
23h 5°C
Vedro
Vremetemp.
13h 7°C Uglavnom oblačno Uglavnom oblačno
14h 8°C Delimično oblačno Delimično oblačno
15h 8°C Delimično oblačno Delimično oblačno
16h 8°C Uglavnom sunčano Uglavnom sunčano
17h 7°C Sunčano Sunčano
Zalazak sunca: 17:35
18h 6°C Uglavnom vedro Uglavnom vedro
19h 4°C Vedro Vedro
20h 3°C Vedro Vedro
21h 2°C Vedro Vedro
22h 2°C Vedro Vedro
23h 2°C Vedro Vedro
mesečeve mene starost / faza 27.5 dana / smanjuje se
osvetljenost 4.75%
udaljenost 400.906 km
mlad mesec01.10.16 @ 02:13:14
prva četvrtina09.10.16 @ 06:35:14
pun mesec16.10.16 @ 06:25:07
poslednja četvrtina22.10.16 @ 21:16:14
sledeći mlad mesec30.10.16 @ 18:39:53
Metropole

Metropole

Svetske metropole
Turističke atrakcije
Nezaboravna putovanja
Jesen / Zima na moru

Jesen / Zima na moru

Jesenje letovanje
Topla zima na moru