Paralovo
Prognoza vremena za danas
Prognoza vremena za danas
Paralovo
Dugoročna prognoza vremena
Dugoročna prognoza vremena

Prognoza vremena za sutra Paralovo, Makedonija

06:59 17:35
Delimično oblačno sa pljuskovima
10°C / 3°C
  • vetar: 7km/h
  • ver.padavina: 74%

mk: Променливо облачно, студено и ветровито, претпладне со повремен локален дожд, претежно во западните и јужните делови, кои повремено ќе бидат со умерен интензитет. На повисоките планини (надморска височина над 1800м) на запад врнежите ќе поминуваат во снег.Попладне облачноста ќе се намалува. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, кои ќе предизвика значително опаѓање на температурата.

Vremetemp.
0h 10°C
Oblačno sa slabom kišom
2h 10°C
Oblačno sa slabom kišom
4h 9°C
Oblačno sa slabom kišom
6h 8°C
Oblačno sa pljuskovima
Izlazak sunca: 06:58
8h 8°C
Oblačno sa pljuskovima
10h 7°C
Oblačno sa pljuskovima
12h 7°C
Oblačno sa slabom kišom
14h 7°C
Oblačno sa slabom kišom
16h 9°C
Uglavnom vedro
Zalazak sunca: 17:36
18h 8°C
Vedro
20h 6°C
Vedro
22h 5°C
Vedro
Vremetemp.
0h 7°C Povremeni pljuskovi Povremeni pljuskovi
2h 7°C Povremeni pljuskovi Povremeni pljuskovi
4h 7°C Pljuskovi Pljuskovi
6h 6°C Slaba kiša Slaba kiša
Izlazak sunca: 06:58
8h 5°C Slaba kiša Slaba kiša
10h 5°C Pljuskovi Pljuskovi
12h 6°C Oblačno Oblačno
14h 7°C Oblačno Oblačno
16h 8°C Uglavnom oblačno Uglavnom oblačno
Zalazak sunca: 17:36
18h 7°C Delimično oblačno Delimično oblačno
20h 5°C Uglavnom vedro Uglavnom vedro
22h 4°C Vedro Vedro
Jesen / Zima na moru

Jesen / Zima na moru

Jesenje letovanje
Topla zima na moru

First minute

First minute

Popusti za rane uplate
Najbolje ponude
Top destinacije