Oraovec
Prognoza vremena za sutra
Prognoza vremena za sutra

Vremenska prognoza Oraovec, Makedonija

06:59 17:33
Uglavnom vedro
12°C / 6°C
  • vetar: 12km/h
  • ver.padavina: 79%

mk: Променливо облачно, студено и ветровито, претпладне со повремен локален дожд, претежно во западните и јужните делови, кои повремено ќе бидат со умерен интензитет. На повисоките планини (надморска височина над 1800м) на запад врнежите ќе поминуваат во снег.Попладне облачноста ќе се намалува. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, кои ќе предизвика значително опаѓање на температурата.

04:28
Oblačno sa slabom kišom
10°Csubjektivni osećaj: 9°C
  • vetar: 4km/h
  • vlažnost: 95%
  • pritisak: 1026.60mb
Vremetemp.
6h 9°C
Oblačno sa pljuskovima
Izlazak sunca: 06:59
8h 8°C
Oblačno sa pljuskovima
10h 9°C
Oblačno sa slabom kišom
12h 10°C
Uglavnom vedro
14h 12°C
Uglavnom vedro
16h 12°C
Uglavnom vedro
Zalazak sunca: 17:33
18h 11°C
Vedro
20h 9°C
Vedro
22h 8°C
Vedro
Vremetemp.
6h 6°C Slaba kiša Slaba kiša
Izlazak sunca: 06:59
8h 6°C Pljuskovi Pljuskovi
10h 7°C Oblačno Oblačno
12h 8°C Oblačno Oblačno
14h 10°C Delimično oblačno Delimično oblačno
16h 11°C Delimično oblačno Delimično oblačno
Zalazak sunca: 17:33
18h 8°C Delimično oblačno Delimično oblačno
20h 7°C Delimično oblačno Delimično oblačno
22h 5°C Uglavnom vedro Uglavnom vedro
mesečeve mene starost / faza 27.2 dana / smanjuje se
osvetljenost 6.18%
udaljenost 399.949 km
mlad mesec01.10.16 @ 02:13:14
prva četvrtina09.10.16 @ 06:35:14
pun mesec16.10.16 @ 06:25:07
poslednja četvrtina22.10.16 @ 21:16:14
sledeći mlad mesec30.10.16 @ 18:39:53
Sabirni centar
18:00Pink Film
Sabirni centar
Forest Gamp
20:15Prva Plus
Forest Gamp
Nema zemlje za starce
22:40Prva Plus
Nema zemlje za starce
Petrijin venac
00:30Pink Film
Petrijin venac