Murtino
Prognoza vremena za danas
Prognoza vremena za danas
Murtino
Dugoročna prognoza vremena
Dugoročna prognoza vremena

Prognoza vremena za sutra Murtino, Makedonija

06:55 17:30
Oblačno sa slabom kišom
13°C / 6°C
  • vetar: 4km/h
  • ver.padavina: 2%

mk: Променливо облачно, студено и ветровито, претпладне со повремен локален дожд, претежно во западните и јужните делови, кои повремено ќе бидат со умерен интензитет. На повисоките планини (надморска височина над 1800м) на запад врнежите ќе поминуваат во снег.Попладне облачноста ќе се намалува. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, кои ќе предизвика значително опаѓање на температурата.

Vremetemp.
0h 11°C
Oblačno sa kišom
2h 11°C
Oblačno sa kišom
4h 10°C
Oblačno sa pljuskovima
6h 10°C
Oblačno sa pljuskovima
Izlazak sunca: 06:55
8h 9°C
Oblačno sa pljuskovima
10h 10°C
Oblačno sa slabom kišom
12h 12°C
Oblačno
14h 13°C
Oblačno
16h 13°C
Oblačno
Zalazak sunca: 17:30
18h 12°C
Oblačno
20h 11°C
Oblačno
22h 8°C
Uglavnom vedro
Vremetemp.
0h 7°C Uglavnom vedro Uglavnom vedro
2h 6°C Vedro Vedro
4h 5°C Vedro Vedro
6h 4°C Vedro Vedro
Izlazak sunca: 06:55
8h 5°C Sunčano Sunčano
10h 8°C Sunčano Sunčano
12h 12°C Sunčano Sunčano
14h 13°C Sunčano Sunčano
16h 13°C Sunčano Sunčano
Zalazak sunca: 17:30
18h 11°C Vedro Vedro
20h 9°C Vedro Vedro
22h 8°C Vedro Vedro
Last minute

Last minute

Ne propustite
Popusti i do 30%

Specijalne ponude

Specijalne ponude

Saznajte prvi
Promotivne akcije
Najpovoljnije ponude