Mrenoga
Prognoza vremena za danas
Prognoza vremena za danas
Mrenoga
Dugoročna prognoza vremena
Dugoročna prognoza vremena

Prognoza vremena za sutra Mrenoga, Makedonija

07:01 17:36
Delimično oblačno sa pljuskovima
8°C / 2°C
  • vetar: 12km/h
  • ver.padavina: 90%

mk: Променливо облачно, студено и ветровито, претпладне со повремен локален дожд, претежно во западните и јужните делови, кои повремено ќе бидат со умерен интензитет. На повисоките планини (надморска височина над 1800м) на запад врнежите ќе поминуваат во снег.Попладне облачноста ќе се намалува. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, кои ќе предизвика значително опаѓање на температурата.

Vremetemp.
0h 8°C
Oblačno sa slabom kišom
2h 8°C
Oblačno sa slabom kišom
4h 7°C
Oblačno sa slabom kišom
6h 6°C
Oblačno sa pljuskovima
Izlazak sunca: 07:01
8h 5°C
Oblačno sa pljuskovima
10h 5°C
Oblačno sa pljuskovima
12h 6°C
Oblačno sa slabom kišom
14h 6°C
Oblačno sa slabom kišom
16h 6°C
Uglavnom vedro
Zalazak sunca: 17:36
18h 6°C
Uglavnom vedro
20h 3°C
Uglavnom vedro
22h 2°C
Vedro
Vremetemp.
0h 8°C Pljuskovi Pljuskovi
2h 7°C Pljuskovi Pljuskovi
4h 7°C Slaba kiša Slaba kiša
6h 6°C Slaba kiša Slaba kiša
Izlazak sunca: 07:01
8h 6°C Slaba kiša Slaba kiša
10h 6°C Slaba kiša Slaba kiša
12h 7°C Pljuskovi Pljuskovi
14h 8°C Oblačno Oblačno
16h 9°C Uglavnom oblačno Uglavnom oblačno
Zalazak sunca: 17:36
18h 7°C Delimično oblačno Delimično oblačno
20h 5°C Delimično oblačno Delimično oblačno
22h 3°C Uglavnom vedro Uglavnom vedro
Nova godina

Nova godina

Hit destinacije
Romantičan ili party provod
Ispunite novogodišnje želje
Jesen / Zima na moru

Jesen / Zima na moru

Jesenje letovanje
Topla zima na moru