Miokazi
Prognoza vremena za sutra
Prognoza vremena za sutra

Vremenska prognoza Miokazi, Makedonija

07:02 17:36
Oblačno sa slabom kišom
8°C / 1°C
  • vetar: 8km/h
  • ver.padavina: 89%

mk: Променливо облачно, студено и ветровито, претпладне со повремен локален дожд, претежно во западните и јужните делови, кои повремено ќе бидат со умерен интензитет. На повисоките планини (надморска височина над 1800м) на запад врнежите ќе поминуваат во снег.Попладне облачноста ќе се намалува. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, кои ќе предизвика значително опаѓање на температурата.

02:36
Oblačno
7°Csubjektivni osećaj: 4°C
  • vetar: 7km/h
  • vlažnost: 87%
  • pritisak: 0.00mb
Vremetemp.
4h 7°C
Oblačno sa slabom kišom
6h 6°C
Oblačno sa pljuskovima
Izlazak sunca: 07:02
8h 5°C
Oblačno sa pljuskovima
10h 6°C
Oblačno sa pljuskovima
12h 7°C
Oblačno sa slabom kišom
14h 8°C
Oblačno sa slabom kišom
16h 8°C
Oblačno
Zalazak sunca: 17:36
18h 7°C
Uglavnom vedro
20h 5°C
Uglavnom vedro
22h 2°C
Vedro
Vremetemp.
4h 7°C Kiša Kiša
6h 6°C Kiša Kiša
Izlazak sunca: 07:02
8h 6°C Slaba kiša Slaba kiša
10h 7°C Slaba kiša Slaba kiša
12h 8°C Pljuskovi Pljuskovi
14h 10°C Oblačno Oblačno
16h 11°C Uglavnom oblačno Uglavnom oblačno
Zalazak sunca: 17:36
18h 8°C Uglavnom oblačno Uglavnom oblačno
20h 6°C Delimično oblačno Delimično oblačno
22h 3°C Uglavnom vedro Uglavnom vedro
mesečeve mene starost / faza 27.1 dana / smanjuje se
osvetljenost 6.55%
udaljenost 399.708 km
mlad mesec01.10.16 @ 02:13:14
prva četvrtina09.10.16 @ 06:35:14
pun mesec16.10.16 @ 06:25:07
poslednja četvrtina22.10.16 @ 21:16:14
sledeći mlad mesec30.10.16 @ 18:39:53
Sabirni centar
18:00Pink Film
Sabirni centar
Forest Gamp
20:15Prva Plus
Forest Gamp
Nema zemlje za starce
22:40Prva Plus
Nema zemlje za starce
Petrijin venac
00:30Pink Film
Petrijin venac