Malo Ilino
Prognoza vremena za sutra
Prognoza vremena za sutra

Vremenska prognoza Malo Ilino, Makedonija

07:02 17:37
Oblačno sa slabom kišom
6°C / 0°C
  • vetar: 12km/h
  • ver.padavina: 54%

mk: Променливо облачно, студено и ветровито, претпладне со повремен локален дожд, претежно во западните и јужните делови, кои повремено ќе бидат со умерен интензитет. На повисоките планини (надморска височина над 1800м) на запад врнежите ќе поминуваат во снег.Попладне облачноста ќе се намалува. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, кои ќе предизвика значително опаѓање на температурата.

14:13
Oblačno
9°Csubjektivni osećaj: 4°C
  • vetar: 19km/h
  • vlažnost: 66%
  • pritisak: 1027.00mb
Vremetemp.
15h 6°C
Delimično oblačno
16h 6°C
Delimično oblačno
17h 6°C
Delimično oblačno
Zalazak sunca: 17:37
18h 5°C
Uglavnom vedro
19h 4°C
Uglavnom vedro
20h 3°C
Uglavnom vedro
21h 3°C
Vedro
22h 2°C
Vedro
23h 1°C
Vedro
Vremetemp.
15h 7°C Oblačno Oblačno
16h 7°C Uglavnom oblačno Uglavnom oblačno
17h 7°C Delimično oblačno Delimično oblačno
Zalazak sunca: 17:37
18h 6°C Delimično oblačno Delimično oblačno
19h 5°C Delimično oblačno Delimično oblačno
20h 4°C Delimično oblačno Delimično oblačno
21h 3°C Uglavnom vedro Uglavnom vedro
22h 3°C Uglavnom vedro Uglavnom vedro
23h 2°C Vedro Vedro
mesečeve mene starost / faza 27.5 dana / smanjuje se
osvetljenost 4.43%
udaljenost 401.133 km
mlad mesec01.10.16 @ 02:13:14
prva četvrtina09.10.16 @ 06:35:14
pun mesec16.10.16 @ 06:25:07
poslednja četvrtina22.10.16 @ 21:16:14
sledeći mlad mesec30.10.16 @ 18:39:53
Sabirni centar
17:45Pink Film
Sabirni centar
Forest Gamp
20:15Prva Plus
Forest Gamp
Nema zemlje za starce
22:40Prva Plus
Nema zemlje za starce
Petrijin venac
01:20Pink Film
Petrijin venac