Leva Reka
Prognoza vremena za danas
Prognoza vremena za danas
Leva Reka
Dugoročna prognoza vremena
Dugoročna prognoza vremena

Prognoza vremena za sutra Leva Reka, Makedonija

07:01 17:37
Delimično oblačno sa slabom kišom
7°C / 0°C
  • vetar: 13km/h
  • ver.padavina: 74%

mk: Променливо облачно, студено и ветровито, претпладне со повремен локален дожд, претежно во западните и јужните делови, кои повремено ќе бидат со умерен интензитет. На повисоките планини (надморска височина над 1800м) на запад врнежите ќе поминуваат во снег.Попладне облачноста ќе се намалува. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, кои ќе предизвика значително опаѓање на температурата.

Vremetemp.
0h 7°C
Oblačno sa slabom kišom
2h 6°C
Oblačno sa slabom kišom
4h 5°C
Oblačno sa slabom kišom
6h 5°C
Oblačno sa slabom kišom
Izlazak sunca: 07:00
8h 4°C
Oblačno sa slabom kišom
10h 5°C
Oblačno sa slabom kišom
12h 5°C
Oblačno
14h 5°C
Oblačno
16h 6°C
Uglavnom vedro
Zalazak sunca: 17:38
18h 5°C
Vedro
20h 2°C
Vedro
22h 1°C
Vedro
Vremetemp.
0h 6°C Povremeni pljuskovi Povremeni pljuskovi
2h 5°C Pljuskovi Pljuskovi
4h 5°C Pljuskovi Pljuskovi
6h 4°C Kiša Kiša
Izlazak sunca: 07:00
8h 3°C Pljuskovi Pljuskovi
10h 4°C Povremeni pljuskovi Povremeni pljuskovi
12h 5°C Oblačno Oblačno
14h 6°C Oblačno Oblačno
16h 7°C Uglavnom oblačno Uglavnom oblačno
Zalazak sunca: 17:38
18h 6°C Delimično oblačno Delimično oblačno
20h 4°C Delimično oblačno Delimično oblačno
22h 2°C Uglavnom vedro Uglavnom vedro
Avatar
19:00HBO Comedy
Avatar
Trumanov šou
20:15Prva Plus
Trumanov šou
Veliki Lebovski
20:30TV 1000
Veliki Lebovski
Silom otac
21:15Pink Film
Silom otac