Krušje
Prognoza vremena za sutra
Prognoza vremena za sutra

Vremenska prognoza Krušje, Makedonija

07:00 17:33
Oblačno
13°C / 6°C
  • vetar: 15km/h
  • ver.padavina: 75%

mk: Променливо облачно, студено и ветровито, претпладне со повремен локален дожд, претежно во западните и јужните делови, кои повремено ќе бидат со умерен интензитет. На повисоките планини (надморска височина над 1800м) на запад врнежите ќе поминуваат во снег.Попладне облачноста ќе се намалува. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, кои ќе предизвика значително опаѓање на температурата.

04:29
Oblačno
9°Csubjektivni osećaj: 9°C
  • vetar: 0km/h
  • vlažnost: 93%
  • pritisak: 1027.00mb
Vremetemp.
6h 10°C
Oblačno sa pljuskovima
Izlazak sunca: 07:00
8h 10°C
Oblačno sa pljuskovima
10h 11°C
Oblačno sa slabom kišom
12h 12°C
Oblačno
14h 13°C
Oblačno
16h 12°C
Vedro
Zalazak sunca: 17:33
18h 11°C
Vedro
20h 9°C
Vedro
22h 7°C
Vedro
Vremetemp.
6h 7°C Pljuskovi Pljuskovi
Izlazak sunca: 07:00
8h 6°C Povremeni pljuskovi Povremeni pljuskovi
10h 7°C Oblačno Oblačno
12h 9°C Uglavnom oblačno Uglavnom oblačno
14h 11°C Delimično oblačno Delimično oblačno
16h 11°C Delimično oblačno Delimično oblačno
Zalazak sunca: 17:33
18h 9°C Delimično oblačno Delimično oblačno
20h 7°C Delimično oblačno Delimično oblačno
22h 5°C Uglavnom vedro Uglavnom vedro
mesečeve mene starost / faza 27.2 dana / smanjuje se
osvetljenost 6.18%
udaljenost 399.950 km
mlad mesec01.10.16 @ 02:13:14
prva četvrtina09.10.16 @ 06:35:14
pun mesec16.10.16 @ 06:25:07
poslednja četvrtina22.10.16 @ 21:16:14
sledeći mlad mesec30.10.16 @ 18:39:53
First minute

First minute

Popusti za rane uplate
Najbolje ponude
Top destinacije
Jesen / Zima na moru

Jesen / Zima na moru

Jesenje letovanje
Topla zima na moru