Kruševo
Prognoza vremena za danas
Prognoza vremena za danas
Kruševo
Dugoročna prognoza vremena
Dugoročna prognoza vremena

Prognoza vremena za sutra Kruševo, Makedonija

07:01 17:36
Delimično oblačno sa slabom kišom
9°C / 2°C
  • vetar: 6km/h
  • ver.padavina: 89%

mk: Променливо облачно, студено и ветровито, претпладне со повремен локален дожд, претежно во западните и јужните делови, кои повремено ќе бидат со умерен интензитет. На повисоките планини (надморска височина над 1800м) на запад врнежите ќе поминуваат во снег.Попладне облачноста ќе се намалува. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, кои ќе предизвика значително опаѓање на температурата.

Vremetemp.
0h 9°C
Oblačno sa pljuskovima
2h 9°C
Oblačno sa pljuskovima
4h 8°C
Oblačno sa pljuskovima
6h 7°C
Oblačno sa kišom
Izlazak sunca: 07:01
8h 7°C
Oblačno sa kišom
10h 6°C
Oblačno sa pljuskovima
12h 6°C
Oblačno sa slabom kišom
14h 7°C
Oblačno sa slabom kišom
16h 8°C
Vedro
Zalazak sunca: 17:36
18h 7°C
Vedro
20h 6°C
Vedro
22h 4°C
Vedro
Vremetemp.
0h 8°C Pljuskovi Pljuskovi
2h 6°C Oblačno Oblačno
4h 6°C Oblačno Oblačno
6h 5°C Oblačno Oblačno
Izlazak sunca: 07:01
8h 5°C Oblačno Oblačno
10h 6°C Uglavnom oblačno Uglavnom oblačno
12h 8°C Uglavnom oblačno Uglavnom oblačno
14h 10°C Uglavnom oblačno Uglavnom oblačno
16h 10°C Delimično oblačno Delimično oblačno
Zalazak sunca: 17:36
18h 7°C Delimično oblačno Delimično oblačno
20h 4°C Delimično oblačno Delimično oblačno
22h 2°C Delimično oblačno Delimično oblačno
Duhovi
00:03Pink 2
Duhovi
Lepota poroka
00:30Pink Film
Lepota poroka
Sveto mesto
02:00Pink Film
Sveto mesto
Mete
03:15Cinemax
Mete