Kratovo
Prognoza vremena za danas
Prognoza vremena za danas
Kratovo
Dugoročna prognoza vremena
Dugoročna prognoza vremena

Prognoza vremena za sutra Kratovo, Makedonija

06:58 17:31
Delimično oblačno
12°C / 3°C
  • vetar: 8km/h
  • ver.padavina: 35%

mk: Променливо облачно, студено и ветровито, претпладне со повремен локален дожд, претежно во западните и јужните делови, кои повремено ќе бидат со умерен интензитет. На повисоките планини (надморска височина над 1800м) на запад врнежите ќе поминуваат во снег.Попладне облачноста ќе се намалува. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, кои ќе предизвика значително опаѓање на температурата.

Vremetemp.
0h 9°C
Oblačno
2h 8°C
Oblačno
4h 8°C
Oblačno
6h 7°C
Oblačno
Izlazak sunca: 06:58
8h 6°C
Oblačno
10h 8°C
Delimično oblačno
12h 10°C
Vedro
14h 12°C
Vedro
16h 11°C
Vedro
Zalazak sunca: 17:31
18h 9°C
Vedro
20h 6°C
Vedro
22h 4°C
Vedro
Vremetemp.
0h 7°C Pljuskovi Pljuskovi
2h 6°C Pljuskovi Pljuskovi
4h 5°C Oblačno Oblačno
6h 5°C Oblačno Oblačno
Izlazak sunca: 06:58
8h 4°C Oblačno Oblačno
10h 5°C Uglavnom oblačno Uglavnom oblačno
12h 7°C Delimično oblačno Delimično oblačno
14h 8°C Delimično oblačno Delimično oblačno
16h 8°C Delimično oblačno Delimično oblačno
Zalazak sunca: 17:31
18h 6°C Delimično oblačno Delimično oblačno
20h 4°C Uglavnom vedro Uglavnom vedro
22h 3°C Uglavnom vedro Uglavnom vedro
Duhovi
00:03Pink 2
Duhovi
Lepota poroka
00:30Pink Film
Lepota poroka
Sveto mesto
02:00Pink Film
Sveto mesto
Mete
03:15Cinemax
Mete