Kamenjane
Prognoza vremena za sutra
Prognoza vremena za sutra

Vremenska prognoza Kamenjane, Makedonija

07:03 17:36
Oblačno
13°C / 7°C
  • vetar: 6km/h
  • ver.padavina: 52%

mk: Променливо облачно, студено и ветровито, претпладне со повремен локален дожд, претежно во западните и јужните делови, кои повремено ќе бидат со умерен интензитет. На повисоките планини (надморска височина над 1800м) на запад врнежите ќе поминуваат во снег.Попладне облачноста ќе се намалува. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, кои ќе предизвика значително опаѓање на температурата.

12:16
Oblačno
10°Csubjektivni osećaj: 1°C
  • vetar: 37km/h
  • vlažnost: 74%
  • pritisak: 1029.20mb
Vremetemp.
13h 13°C
Oblačno
14h 13°C
Oblačno
15h 13°C
Vedro
16h 13°C
Vedro
17h 13°C
Vedro
Zalazak sunca: 17:36
18h 12°C
Vedro
19h 11°C
Vedro
20h 11°C
Vedro
21h 10°C
Vedro
22h 8°C
Vedro
23h 7°C
Vedro
Vremetemp.
13h 11°C Oblačno Oblačno
14h 11°C Uglavnom oblačno Uglavnom oblačno
15h 12°C Delimično oblačno Delimično oblačno
16h 10°C Delimično oblačno Delimično oblačno
17h 10°C Delimično oblačno Delimično oblačno
Zalazak sunca: 17:36
18h 8°C Vedro Vedro
19h 7°C Vedro Vedro
20h 6°C Vedro Vedro
21h 5°C Vedro Vedro
22h 4°C Vedro Vedro
23h 3°C Vedro Vedro
mesečeve mene starost / faza 27.5 dana / smanjuje se
osvetljenost 4.76%
udaljenost 400.905 km
mlad mesec01.10.16 @ 02:13:14
prva četvrtina09.10.16 @ 06:35:14
pun mesec16.10.16 @ 06:25:07
poslednja četvrtina22.10.16 @ 21:16:14
sledeći mlad mesec30.10.16 @ 18:39:53
Sabirni centar
17:45Pink Film
Sabirni centar
Forest Gamp
20:15Prva Plus
Forest Gamp
Nema zemlje za starce
22:40Prva Plus
Nema zemlje za starce
Petrijin venac
01:20Pink Film
Petrijin venac