Gorno Selo
Prognoza vremena za sutra
Prognoza vremena za sutra

Vremenska prognoza Gorno Selo, Makedonija

07:00 17:34
Oblačno
8°C / 5°C
  • vetar: 13km/h
  • ver.padavina: 38%

mk: Променливо облачно, студено и ветровито, претпладне со повремен локален дожд, претежно во западните и јужните делови, кои повремено ќе бидат со умерен интензитет. На повисоките планини (надморска височина над 1800м) на запад врнежите ќе поминуваат во снег.Попладне облачноста ќе се намалува. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, кои ќе предизвика значително опаѓање на температурата.

14:11
Oblačno
8°Csubjektivni osećaj: 4°C
  • vetar: 14km/h
  • vlažnost: 90%
  • pritisak: 1028.40mb
Vremetemp.
15h 8°C
Delimično oblačno
16h 8°C
Delimično oblačno
17h 8°C
Delimično oblačno
Zalazak sunca: 17:34
18h 8°C
Vedro
19h 8°C
Vedro
20h 7°C
Vedro
21h 7°C
Vedro
22h 6°C
Vedro
23h 5°C
Vedro
Vremetemp.
15h 8°C Oblačno Oblačno
16h 8°C Uglavnom oblačno Uglavnom oblačno
17h 8°C Delimično oblačno Delimično oblačno
Zalazak sunca: 17:34
18h 7°C Delimično oblačno Delimično oblačno
19h 6°C Delimično oblačno Delimično oblačno
20h 5°C Delimično oblačno Delimično oblačno
21h 5°C Uglavnom vedro Uglavnom vedro
22h 4°C Uglavnom vedro Uglavnom vedro
23h 3°C Vedro Vedro
mesečeve mene starost / faza 27.5 dana / smanjuje se
osvetljenost 4.43%
udaljenost 401.128 km
mlad mesec01.10.16 @ 02:13:14
prva četvrtina09.10.16 @ 06:35:14
pun mesec16.10.16 @ 06:25:07
poslednja četvrtina22.10.16 @ 21:16:14
sledeći mlad mesec30.10.16 @ 18:39:53
Jesen / Zima na moru

Jesen / Zima na moru

Jesenje letovanje
Topla zima na moru

Kružne ture

Kružne ture

Znameniti gradovi
Nezaboravni pejzaži
Od mita do stvarnosti