Demir Kapija
Prognoza vremena za danas
Prognoza vremena za danas
Demir Kapija
Dugoročna prognoza vremena
Dugoročna prognoza vremena

Prognoza vremena za sutra Demir Kapija, Makedonija

06:57 17:32
Delimično oblačno
13°C / 8°C
  • vetar: 9km/h
  • ver.padavina: 71%

mk: Променливо облачно, студено и ветровито, претпладне со повремен локален дожд, претежно во западните и јужните делови, кои повремено ќе бидат со умерен интензитет. На повисоките планини (надморска височина над 1800м) на запад врнежите ќе поминуваат во снег.Попладне облачноста ќе се намалува. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, кои ќе предизвика значително опаѓање на температурата.

Vremetemp.
0h 12°C
Oblačno sa pljuskovima
2h 9°C
Oblačno sa pljuskovima
4h 10°C
Oblačno sa pljuskovima
6h 10°C
Oblačno sa pljuskovima
Izlazak sunca: 06:57
8h 10°C
Oblačno sa pljuskovima
10h 11°C
Oblačno sa slabom kišom
12h 11°C
Oblačno sa slabom kišom
14h 12°C
Oblačno sa slabom kišom
16h 13°C
Delimično oblačno
Zalazak sunca: 17:32
18h 12°C
Uglavnom vedro
20h 11°C
Uglavnom vedro
22h 10°C
Vedro
Vremetemp.
0h 11°C Pljuskovi Pljuskovi
2h 10°C Pljuskovi Pljuskovi
4h 8°C Pljuskovi Pljuskovi
6h 7°C Slaba kiša Slaba kiša
Izlazak sunca: 06:57
8h 7°C Povremeni pljuskovi Povremeni pljuskovi
10h 8°C Oblačno Oblačno
12h 8°C Oblačno Oblačno
14h 11°C Uglavnom oblačno Uglavnom oblačno
16h 11°C Delimično oblačno Delimično oblačno
Zalazak sunca: 17:32
18h 10°C Delimično oblačno Delimično oblačno
20h 7°C Delimično oblačno Delimično oblačno
22h 6°C Uglavnom vedro Uglavnom vedro
Duhovi
00:03Pink 2
Duhovi
Lepota poroka
00:30Pink Film
Lepota poroka
Sveto mesto
02:00Pink Film
Sveto mesto
Mete
03:15Cinemax
Mete