Debrište
Prognoza vremena za sutra
Prognoza vremena za sutra

Vremenska prognoza Debrište, Makedonija

06:58 17:33
Oblačno
11°C / 6°C
  • vetar: 6km/h
  • ver.padavina: 56%

mk: Променливо облачно, студено и ветровито, претпладне со повремен локален дожд, претежно во западните и јужните делови, кои повремено ќе бидат со умерен интензитет. На повисоките планини (надморска височина над 1800м) на запад врнежите ќе поминуваат во снег.Попладне облачноста ќе се намалува. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, кои ќе предизвика значително опаѓање на температурата.

12:13
Oblačno
8°Csubjektivni osećaj: 4°C
  • vetar: 14km/h
  • vlažnost: 90%
  • pritisak: 1028.40mb
Vremetemp.
13h 9°C
Oblačno
14h 10°C
Oblačno
15h 10°C
Delimično oblačno
16h 11°C
Delimično oblačno
17h 11°C
Delimično oblačno
Zalazak sunca: 17:33
18h 10°C
Vedro
19h 10°C
Vedro
20h 9°C
Vedro
21h 8°C
Vedro
22h 8°C
Vedro
23h 7°C
Vedro
Vremetemp.
13h 11°C Oblačno Oblačno
14h 11°C Oblačno Oblačno
15h 12°C Oblačno Oblačno
16h 12°C Uglavnom oblačno Uglavnom oblačno
17h 11°C Delimično oblačno Delimično oblačno
Zalazak sunca: 17:33
18h 10°C Delimično oblačno Delimično oblačno
19h 9°C Delimično oblačno Delimično oblačno
20h 8°C Delimično oblačno Delimično oblačno
21h 7°C Delimično oblačno Delimično oblačno
22h 6°C Uglavnom vedro Uglavnom vedro
23h 5°C Vedro Vedro
mesečeve mene starost / faza 27.5 dana / smanjuje se
osvetljenost 4.76%
udaljenost 400.900 km
mlad mesec01.10.16 @ 02:13:14
prva četvrtina09.10.16 @ 06:35:14
pun mesec16.10.16 @ 06:25:07
poslednja četvrtina22.10.16 @ 21:16:14
sledeći mlad mesec30.10.16 @ 18:39:53
Sabirni centar
17:45Pink Film
Sabirni centar
Forest Gamp
20:15Prva Plus
Forest Gamp
Nema zemlje za starce
22:40Prva Plus
Nema zemlje za starce
Petrijin venac
01:20Pink Film
Petrijin venac