Busilci
Prognoza vremena za danas
Prognoza vremena za danas
Busilci
Dugoročna prognoza vremena
Dugoročna prognoza vremena

Prognoza vremena za sutra Busilci, Makedonija

06:59 17:33
Delimično oblačno
12°C / 5°C
  • vetar: 12km/h
  • ver.padavina: 66%

mk: Променливо облачно, студено и ветровито, претпладне со повремен локален дожд, претежно во западните и јужните делови, кои повремено ќе бидат со умерен интензитет. На повисоките планини (надморска височина над 1800м) на запад врнежите ќе поминуваат во снег.Попладне облачноста ќе се намалува. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, кои ќе предизвика значително опаѓање на температурата.

Vremetemp.
0h 10°C
Oblačno sa pljuskovima
2h 10°C
Oblačno sa pljuskovima
4h 9°C
Oblačno sa pljuskovima
6h 9°C
Oblačno sa slabom kišom
Izlazak sunca: 06:58
8h 9°C
Oblačno sa slabom kišom
10h 9°C
Oblačno
12h 10°C
Delimično oblačno
14h 12°C
Delimično oblačno
16h 12°C
Vedro
Zalazak sunca: 17:35
18h 10°C
Vedro
20h 7°C
Vedro
22h 6°C
Vedro
Vremetemp.
0h 10°C Slaba kiša Slaba kiša
2h 9°C Pljuskovi Pljuskovi
4h 8°C Pljuskovi Pljuskovi
6h 8°C Pljuskovi Pljuskovi
Izlazak sunca: 06:58
8h 7°C Oblačno Oblačno
10h 8°C Oblačno Oblačno
12h 10°C Uglavnom oblačno Uglavnom oblačno
14h 12°C Delimično oblačno Delimično oblačno
16h 12°C Delimično oblačno Delimično oblačno
Zalazak sunca: 17:35
18h 10°C Uglavnom vedro Uglavnom vedro
20h 8°C Delimično oblačno Delimično oblačno
22h 6°C Vedro Vedro
Trumanov šou
20:15Prva Plus
Trumanov šou
Veliki Lebovski
20:30TV 1000
Veliki Lebovski
Silom otac
21:15Pink Film
Silom otac
Lepota poroka
00:30Pink Film
Lepota poroka