Bogdanci
Prognoza vremena za danas
Prognoza vremena za danas
Bogdanci
Dugoročna prognoza vremena
Dugoročna prognoza vremena

Prognoza vremena za sutra Bogdanci, Makedonija

06:55 17:31
Delimično oblačno sa slabom kišom
15°C / 8°C
  • vetar: 5km/h
  • ver.padavina: 55%

mk: Променливо облачно, студено и ветровито, претпладне со повремен локален дожд, претежно во западните и јужните делови, кои повремено ќе бидат со умерен интензитет. На повисоките планини (надморска височина над 1800м) на запад врнежите ќе поминуваат во снег.Попладне облачноста ќе се намалува. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, кои ќе предизвика значително опаѓање на температурата.

Vremetemp.
0h 13°C
Oblačno sa pljuskovima
2h 13°C
Oblačno sa pljuskovima
4h 11°C
Oblačno sa slabom kišom
6h 10°C
Oblačno sa pljuskovima
Izlazak sunca: 06:54
8h 12°C
Oblačno sa pljuskovima
10h 12°C
Oblačno sa slabom kišom
12h 14°C
Oblačno
14h 15°C
Oblačno
16h 14°C
Uglavnom vedro
Zalazak sunca: 17:32
18h 13°C
Uglavnom vedro
20h 12°C
Uglavnom vedro
22h 9°C
Vedro
Vremetemp.
0h 12°C Oblačno Oblačno
2h 12°C Pljuskovi Pljuskovi
4h 11°C Pljuskovi Pljuskovi
6h 11°C Slaba kiša Slaba kiša
Izlazak sunca: 06:54
8h 10°C Pljuskovi Pljuskovi
10h 10°C Oblačno Oblačno
12h 11°C Oblačno Oblačno
14h 12°C Oblačno Oblačno
16h 13°C Uglavnom oblačno Uglavnom oblačno
Zalazak sunca: 17:32
18h 12°C Delimično oblačno Delimično oblačno
20h 10°C Delimično oblačno Delimično oblačno
22h 8°C Vedro Vedro
Specijalne ponude

Specijalne ponude

Saznajte prvi
Promotivne akcije
Najpovoljnije ponude
Metropole

Metropole

Svetske metropole
Turističke atrakcije
Nezaboravna putovanja